slovenske-rukometasice-bez-sansi-protiv-njemica

Slovenske rukometašice bez šansi protiv Njemica

U 3. kolu skupine A na Olimpijskim igrama u Parizu, rukometašice Njemačke deklasirale su Sloveniju rezultatom 41-22. Za razliku od prethodnih susreta gdje su Slovenke odigrale sasvim dobro jedno poluvrijeme u porazu protiv Danske, te demonstrirala silu u uvjerljivom slavlju protiv Južne Koreje, ovoga puta izabranice Dragana Adžića odigrale su vrlo slabo i ostale bez ikakve šanse da pariraju raspoloženim Njemicama. Susret je od starta do kraja bio u potpunosti jednosmjeran, a pitanje pobjednika praktički je riješeno već do kraja prvog poluvremena koje je pripalo Njemicama 16-9, da bi do kraja susreta ta razlika samo nastavila rasti – sve do konačnih i super uvjerljivih +19.

U njemačkom timu po sedam pogodaka postigle su Xenia Smits i Annika Lott, Julia Maidhof i Antje Doll dodale su po 6, dok je za Sloveniju Ana Gros postigla 6, a Alja Varagić 5 pogodaka. Amra Pandžić na vratima Slovenije ovaj puta bila je raspoloženija od dvije vratarke, te je susret završila s 8 obrana.

Nakon tri kola Slovenija ima dva osvojena boda, a sljedeći susret igrat će 1. kolovoza protiv Norveške.