slovenke-deklasirale-juznu-koreju-i-stigle-do-povijesne-pobjede-na-olimpijskim-igrama

Slovenke deklasirale Južnu Koreju i stigle do povijesne pobjede na Olimpijskim igrama

Rukometašice Slovenije ostvarile su prvu pobjedu na Olimpijskim igrama

Nakon što su u prvom kolu upisale uvjerljiv poraz od Danske (27-19), izabranice Dragana Adžića danas su odigrale fantastičan meč i svladale Južnu Koreju 30-23.
Južnokorejke pružile su odličan otpor Slovenkama kroz prvo poluvrijeme ovog dvoboja koje je proteklo u rezultatskom egalu. U 23. minuti rukometašice Južne Koreje imale su i prednost od 10-9, no do kraja prvog poluvremena Slovenija uspijeva okrenuti stvari u svoju korist i na predah otići s dva pogotka prednosti 14-12.

Dobar kraj prvog poluvremena kao da je bio samo najava slovenskog “uragana” koji je krenuo početkom nastavka susreta, kada su Slovenke fantastičnom igrom na oba kraja terena napravile seriju 8-1 te se u desetoj minuti drugog poluvremena odvojile na pokazat će se nedostižnih +9 (22-13). Od tada pa sve do kraja utakmica je bila lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, a prednost Slovenki u 56. minuti susreta dosegla je i maksimalnih deset razlike (30-20) – da bi se u samoj završnici susreta ta razlika donekle smanjila na konačnih 7.

Fantastičnu utakmicu u slovenskim redovima odigrala je Tamara Mavsar koja je postigla 7 pogodaka iz 9 pokušaja, a pratile su je Tjaša Stanko sa 6, Ana Gros s 5 i Elizabeth Omoregie s 4 pogotka. U listu strijelaca opisale su se još Nataša Ljepoja i Barbara Lazović s po dva te Nina Spreitzer, Alja Varagič, Ana Abina i Maja Svetik s po jednim pogotkom. Baš kao u prvom susretu i ovoga puta na vratima Slovenije briljirala je Maja Vojnovič s novih 13 obrana, dok je Amra Pandžić pridodala jednu – obranjenim sedmercem.

Slovenija i Južna Koreja su na polovičnom učinku poslije dva kola, a s obzirom na činjenicu da od šest ekipa u skupini četiri idu dalje a dvije otpadaju – ova uvjerljiva pobjeda Slovenki ima duplu težinu i mogla bi biti od velikog značaja u slučaju da se zatvori krug reprezentacija s jednakim omjerom na kraju grupne faze.

Sljedeći susret Slovenke igraju 30. srpnja protiv Njemačke u 9.00 sati ujutro.