danska-svladala-sloveniju-na-startu-olimpijskih-igara-u-parizu

Danska svladala Sloveniju na startu Olimpijskih igara u Parizu

Na startu ženskog rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu Danska je svladala reprezentaciju Slovenije rezultatom 27-19. Iako su Dankinje i prije starta ovog dvoboja imale status apsolutnog favorita, Slovenke su kroz velik dio prvog poluvremena pružale sjajan otpor. U 21. minuti susret je još bio u egalu, pri rezultatu 9-9 – no u završnici prvog poluvremena Danska pronalazi ritam igre, podiže tempo i vrlo brzo se odvaja na +4 (13-9 i 14-10), da bi konačan rezultat prvog poluvremena svojim golom postavila Ana Gros, pa se na predah otišlo s +3 za Dankinje.

Ključnim za rasplet susreta pokazao se početak drugog poluvremena kada se Danska serijom 3-0 odvojila na +6 (17-11) u 34. minuti utakmice i tako prelomile susret u potpunosti na svoju stranu. Nakon toga prednost Dankinja iz minute u minutu samo je rasla. Nešto manje od pet minuta prije kraja dosegla je i maksimalnih +10 (26-16 i 27-17), da bi dvoboj svojim pogocima zaključile Tjaša Stanko i Valentina Klemenčič i tako ublažile konačnu razliku.

Trine Østergaard i Emma Friis bile su najefikasnije u danskim redovima s po 5 postignutih golova, a pratile su ih Mie Højlund i Kristine Jørgensen s po četiri. Također vrijedi istaknuti i sjajno izdanje vratarke Althee Reinhardt koja je susret završila s odličnih 43 % obrana 13/30.

S druge strane kod Slovenki prvo ime susreta bila je vratarka Maja Vojnovič koja je skupila 13 obrana iz 39 pokušaja, dok su se u napadačkom dijelu istakle Tjaša Stanko i Ana Gros s po 5 postignutih pogodaka.

U drugom kolu skupine A izabranice Dragana Adžića igrat će protiv Južne Koreje, susret je na rasporedu u nedjelju u 11 sati ujutro.