zaragozi-18-pred-uzvrat-balkansku-koloniju-ceka-tezak-posao-u-spanjolskoj-2

Zaragozi +18 pred uzvrat, “balkansku koloniju” čeka težak posao u Španjolskoj

Prvim kvalifikacijskim susretom između rumunjske Constante i španjolske Casademont Zaragoze otvorena je nova euroligaška sezona. Pobjeda je na koncu pripala Španjolkama koje su slavile rezultatom 57-75, i tako kući na uzvrat ponijele značajnu prednost od +18.

Domaći tim odigrao je sjajno prvo poluvrijeme u kojem je pružen vrlo dobar otpor favoriziranim gošćama, te je nakon 20 minuta igre rezultat na semaforu bio poravnat 36-36. Potpuno izjednačen susret gledali smo i u uvodne tri minute nastavka sve do rezultata 39-39, no onda se zahvaljujući dvjema trojkama Atkinson i Nystrom Zaragoza odvaja na osjetljivijih +6 (45-39). S druge strane ubrzo je odgovorila Samantha Logic koja je tricom prepolovila zaostatak svog tima, no od tada pa sve do kraja susreta gledali smo konstantno vodstvo gostujućeg tima.
Sve do ulaska u posljednju minutu trećeg perioda domaćin se nekako održavao na jednoznamenkastom zaostatku, no treću četvrtinu svojim poenima zaključila je Markeisha Gatling i tako Zaragozi nakon 30 minuta igre donijela prvi puta dvoznamenkastu prednost 57-47, što je uvelike i prelomilo susret.

U posljednjih deset minuta utakmice Constanta je tražila put povratka u dvoboj, i činilo se da ga je uspjela pronaći kada je na startu posljednjeg perioda prepolovila zaostatak na -5 (53-58) no ipak taj nalet bio je kratkog daha. Gošće su se brzo pribrale i ponovno odvojile na osjetljiviju prednost, koja je sve do posljednje četiri minute susreta bila još na podnošljivih 7-9 poena zaostatka iz perspektive domaćina. Ipak u samoj završnici španjolski tim još malo pojačava ritam, kako u obrani, tako i u napadu te dodatno podiže svoju prednost, sve do konačnih +18 i tako stječe ogromnu prednost pred uzvrat.

U pobjedničkim redovima prvo ime bila je Markeisha Gatling s 20 postignutih poena, a pratile su je Helena Pueyo i Laia Flores koje su postigle po 14. Kod domaćina najefikasnija je bila Gabriela Marginean s 13 poena, šest skokova i dvije asistencije, naša Nina Dedić susret je završila s 12 postignutih poena i sedam skokova. od ostatka “balkanske kolonije” u redovima rumunjskog predstavnika Dragana Živković ubacila je 11, Miljana Džombeta 5 poena, dok se Anđela Delić nije upisala u listu strijelaca.

“Znali smo da igramo protiv jakog protivnika koji je bio dio Eurolige prošle sezone, te da nas očekuje čvrst i agresivan suparnik. Bili smo spremni na to i mislim da smo im velik dio utakmice, skoro 3/4 pružili dobar otpor i bili u rezultatskom egalu. 18 poena razlike na kraju ne oslikava ono što se zaista događalo na terenu, mislim da smo bili bolji od ovoga što na kraju pokazuje rezultat, ali košarka je takav sport da s nekoliko loših napada i krivih odluka na kraju možeš upisati prilično uvjerljiv poraz, iako nije trebalo biti tako. Sljedeća utakmica je u Zaragozi, znamo da nas tamo čeka težak posao, svjesni smo kakvu atmosferu i navijače imaju te koliko im je to dodatni vjetar u leđa na njihovom terenu, ali ne predajemo se, idemo tamo dati svoj maksimum i pokušati izvući najbolje što možemo.” Izjavila je nakon susreta za naš portal Nina Dedić.

Uzvratni susret na rasporedu je 24. rujna u Španjolskoj.