umana-reyer-venezia-okoncala-povijesnu-sezonu-la-molisane-campobasso

Umana Reyer Venezia okončala povijesnu sezonu La Molisane Campobasso

La Molisana Campobasso naše Nine Dedić porazom na domaćem terenu od Umana Reyer Venezije, u drugoj utakmici polufinala talijanskog prvenstva 63-66 – zaključila je svoju sezonu.

Domaće su bolje otvorile susret i povele sa 6-3 i 10-6, no stečenu prednost izgubile su već do konca prve četvrtine. koja je pripala gošćama rezultatom 15-14.
Nakon dobro zatvorene prve četvrtine Venezia u drugoj podiže ritam i većim dijelom susreta uspijeva u potpunosti kontrolirati događanja na terenu, ne ispuštajući vodstvo do kraja susreta.

Na poluvrijeme se otišlo uz prednost gostujućeg tima od +7 (33-26), a ta razlika sredinom treće četvrtine dosegla je i maksimalnih +15 (45-30). Iako su imale konstantno vodstvo igračice Venezije ipak nisu uspjele prelomiti susret na vrijeme. Do kraja treće dionice dogodio im se pad u igri kojeg su igračice Campobassa iskoristile, da najprije smanje zaostatak s minus 15 kojeg su imale u 24 minuti, na svega minus četiri (45-49) s kojim se ušlo u posljednju dionicu,

Iako su imale veliki pad u trećoj četvrtini, on nije ostavio prevelikog traga na gostujućim igračicama koje su u sjajnom ritmu odigrale i velik dio posljednje četvrtine, a kada su u posljednje dvije minute utakmice ušle s +7 činilo se da je priči kraj. Ipak košarka nas je i u ovom dvoboju podsjetila zašto je tako predivan sport i da niti jednog trenutka ne smije doći do opuštanja, jer za njega itekako može doći kazna. Domaće igračice nisu se predale do samog kraja i nošene domaćom publikom pokušale su učiniti sve za preokret i skoro u tome i uspjele. Tricom Mistinove najprije su se vratile na minus četiri (57-61) minutu prije kraja, na drugoj strani odgovorila je Villa s tri vezana poena kroz slobodna bacanja za ponovnih +7 Venezie 23 sekunde prije kraja, no potom je na scenu stupila Blanca Quinonez koja je najprije pogodila tricu za smanjenje na 60-64, 20-ak sekundi prije kraja, potom ista igračica krade loptu gošćama i pogađa još jednu tricu te vraća Campobasso na samo -1, no domaćin do potpunog preokreta ipak nije uspio doći. Venezia preko realizirana dva slobodna bacanja Lise Berkani ponovno bježi na +3 i postavlja konačnih 63-66.

Najefikasnije u redovima domaćina bile su Kunaiyi Akpanah i Blanca Quinonez s po 17 postignutih poena, a fantastična je bila i naša Nina Dedić koja je susret završila s 14 postignutih poena 3 skoka i dvije asistencije za 30 minuta u igri. Na drugoj strani Veneziju su do pobjede predvodile Awak Kuier s 19 poena i 7 skokova, Martina Fassina ubacila je 14 poena uz šest skokova i tri asistencije, dok je Jessica Shepard susret završila s double-double učinkom od 11 poena i 14 skokova,
Venezia se tako nakon tri godine ponovno vraća u borbu za titulu talijanskog prvaka, a protivnik u finalu bit će im aktualne prvakinje – košarkašice Famila Wuber Schio.

Iza naše Nine Dedić sjajna je sezona i na individualnom planu. U 29 odigranih ligaških utakmica prosječno je ostvarivala učinak od 12, 2 poena, 4, 1 skoka, 1, 0 asistencija i 0, 2 blokada po utakmici, te je bila najbolji strijelac svog tima u aktualnoj sezoni.

Cijelu sezonu je bilo nevjerovatno igrati kod kuće pa tako i ovu zadnju utakmicu u rasprodanoj areni. Borile smo se ali nasa kraća rotacija, neke ozljede i naravno umor od cijele sezone je presudio te svaka cast Veneciji na borbi. Ispisale smo povijest kluba ovu sezonu gdje smo regularni dio zavrsile na 4. mjestu te se plasirale u polufinale. Zaista nevjerovatna sezona i zaista sam uživala igrati uz podršku s tribina i super ekipu.” Izjavila je za naš portal nakon dvoboja Nina.