ragusa-u-dubrovniku-nadigrala-tresnjevku-i-izjednacila-rezultat-u-finalnoj-seriji-na-1-1

Ragusa u Dubrovniku nadigrala Trešnjevku i izjednačila rezultat u finalnoj seriji na 1-1

U drugoj utakmici finala doigravanja za prvakinje Hrvatske Ragusa je u Dubrovniku nadigrala Trešnjevku 2009 77-57 i tako izjednačila omjer na 1-1. Nakon što su u prvoj utakmici finalne serije upisale uvjerljiv poraz od mlade zagrebačke ekipe (74-61) aktualne prvakinje zbile su svoje redove i u drugom susretu pronašle način za odgovor.

Po već ustaljenom načinu koji je tipičan za ovosezonski tim Raguse i ovoga puta ulazak u sam dvoboj bio je ponešto problematičan, pa su gošće u uvodne četiri minute utakmice ostvarile osam poena viška (12-4), što je klupu domaćih natjeralo na reakciju. Nakon time- outa kojeg je pozvala Cvetana Matić Ragusa se malo po malo počela stabilizirati te je vrlo brzo stigao i preokret. Rezultatski egal trajao je do osme minute susreta, no kada su domaće nakon poena Tee Perić za 17:16 jednom preuzele vodstvo više ga nisu ispustile sve do kraja susreta. Već do kraja prve četvrtine Dubrovčanke su ostvarile pet poena viške (24-19), a ta je razlika u drugoj četvrtini samo nastavila rasti, pa se na poluvrijeme otišlo s prednošću Dubrovčanki od +16 (50-34).

Ono što je bila ključna razlika u odnosu na zagrebački okršaj ova dva suparnika je to da je Ragusa uspjela iskontrolirati tempo utakmice, spriječivši mlade Zagrepčanke da se rastrče i postižu lagane poene iz kontri. Ova utakmica svedena je u kontroliranu igru pet na pet u kojoj se Trešnjevka puno slabije snalazila, a kada se tome pridoda i sjajna obrana koje su domaće cure odigrale na glavnoj igračici Trešnjevke Leni Bilić, jasno je kako gošće u ovom dvoboju nisu imale previše šansi.

Nakon sjajno odigranog prvog poluvremena Ragusa je u nastavku uz potpunu kontrolu događanja na terenu samo dodatno povećavala svoju prednost – koja je u posljednjoj četvrtini jednog trenutka dosegla i +25, da bi gošće do kraja susreta samo ublažile svoj zaostatak na konačnih -20.

Gotovo sve igračice koje je koristila trenerica Matić bile su na vrlo visokoj razini, pa je najbolje teško i izdvojiti. Lea Hajdin susret je završila s 18 poena, šest skokova i dvije asistencije, Iva Todorić postigla je 18 poena uz šest skokova, sedam asistencija ali i čak pet oduzetih lopti, Lina Strilić 13 poena, tri skoka i tri asistencije, Tea Perić 12 poena i šest skokova, Carmen Miloglav sedam poena, šest skokova i šest asistencija, Jennifer Fleischer šest poena uz isto toliko skokova te Ella Majstorović tri poena uz šest skokova i dvije asistencije.
Kod gošći bolje od ostalih bile su Nina Novak s 18 poena, dva skoka i dvije asistencije te Viktorija Ćurić s 14 poena sedam skokova i dvije asistencije.

Treća utakmica igra se 21. svibnja u Zagrebu.