kosarkasice-raguse-cetrvti-puta-uzastopno-prvakinje-hrvatske

Košarkašice Raguse četrvti puta uzastopno prvakinje Hrvatske!

U odlučujućoj petoj utakmici finalne serije prvenstva Hrvatske, košarkašice dubrovačke Raguse sinoć su u Zagrebu svladale Trešnjevku 56:49 (15:13, 10:9, 16:15, 8:19) i tako stigle do četvrtog uzastopnog naslova prvaka države. U svim prethodnim ovosezonskim dvobojima između ova dva tima pobjedu su nosili domaćini susreta, a većim dijelom jučerašne utakmice djelovalo je da će i ovoga puta to biti tako. Trešnjevka je tri četvrtine imala prednost na svojoj strani. Nakon uvodnih deset minuta 15- 13, na poluvremenu 25-22, a kada su se izabranice Deana Nemeca u 27. minuti utakmice odvojile na +10 (39-29), činilo se da će prelomiti susret na svoju stranu i doći do naslova.

Ipak u ključnim trenucima do izražaja je došlo iskustvo igračica Raguse i pobjednički karakter koji je izgrađen u posljednjih nekoliko sezona. Dubrovčanke nisu dozvolile da se susret tek tako olako riješi. Već do kraja treće dionice zaostatak su smanjile na -4 (41-37), da bi onda u posljednjih i ključnih deset minuta utakmice potpuno izdominirale susretom. I obrambeno i napadački posljednja dionica prošla je u znaku košarkašica Raguse, koje su velikom serijom 13-0 u sedam minuta posljednje četvrtine, potpuno okrenule rezultat i momentum na svoju stranu te stekle pokazat će se nedostižnih +9 (50-41) – u 37. minuti utakmice.

Uspjela se Trešnjevka serijom 6-0 vratiti na jedan posjed zaostatka, ali to nije bilo dugog vijeka, na drugoj strani vrlo brzo odgovorile su svojim poenima Carmen Miloglav i Tea Perić koje su prednost dubrovačkog sastava ponovno podigle na +9, da bi konačan rezultat dvoboja svojim košem postavila Zara Valčić.

Viceprvakinje Hrvatske /ŽKK Trešnjevka 2009

Najefikasnija u redovima novih-starih prvakinja bila je Lea Hajdin s 19 postignutih poena, 10 poena ubacila je Carmen Miloglav uz četiri skoka i šest asistencija, Iva Todorić i Lina Strilić ubacile su svaka po devet poena, sedam je pridodala Tea Perić, a dva Jennifer Ann Fleischer.

Kod Trešnjevke najefikasnija bila je Viktorija Ćurić s 12 poena, 11 je ubacila Nika Rodek, po devet Lena Bilić i Nina Novak te osam Zara Valčić.

“Izuzetno zahtjevna, ali i zanimljiva finalna serija je bila. Peta utakmica tvrda od samo početka, s dosta pogrešaka na obje strane. Međutim, ukoliko želite osvojiti prvenstvo, a nemate prednost domaćeg terena morate napraviti break. Mi to nismo ranije uspjeli, međutim ovako je slađe. Jako sam ponosna na svoje cure što smo sve prošle ove sezone. Bilo je tu uspona i padova. Ali na kraju ipak je sve završilo uspješno po nas. Čestitam i ekipi Trešnjevke na odlično odigranoj finalnoj seriji, ali i cijeloj sezoni”. Izjavila je za naš portal nakon finala Iva Todorić.