kosarkasice-crvene-zvezde-deklasirale-partizan-u-vjecitom-derbiju

Košarkašice Crvene zvezde deklasirale Partizan u vječitom derbiju

Posljednja utakmica prvog kola ženske košarkaške lige Srbije donijela nam je dvoboj vječiti rivala Crvene zvezde i Partizana. Iako je zbog svega što međusobno rivalstvo predstavlja ovo trebao biti derbi dva srpska velikana, ovoga puta to i nije bilo tako, jer bilo kakva rezultatska neizvjesnost u ovom dvoboju vrlo rano nestala. Crveno – bijele upisale su uvjerljivu pobjedu rezultatom 98:65.

Domaće košarkašice velik dio posla odradile su već u prvih deset minuta koje su riješile u svoju korist rezultatom (31:13). Partizan se kroz šut za tri pokušao približiti u nastavku, no to nije uspio – dapače do odlaska na odmor prednost Crvene zvezde dodatno je narasla na +24 (54:30). S obzirom na izraženu razliku u kvaliteti između dvije ekipe već na poluvremenu je bilo jasno da je susret rezultatski riješen, ali igračice Crvene zvezde niti u nastavku nisu spustile tempo, nego su nastavile s čvrstom, kvalitetnom i angažiranom igrom koja ih je na kraju dovela do uvjerljivog slavlja od +33.

Nadežda Nedeljkov je u domaćem timu ubacila 20 poena, Aleksandra Katanić 18 uz 9 asistencija, Madison Williams i Nevena Vučković postigle su po 16 a Emily Potter 13 poena. Kod gošći je Sara Opačić ubacila 20, a Anđela Marojević 11 poena.

Crvena zvezda – Partizan 98:65 (31:13, 23:17, 28:19, 16:16)